בעשור הנוכחי כבר כמעט כולם מודעים להשפעה של ביצוע פעילות גופנית על איכות החיים שלנו. מכון כושר הוא מתחם סגור שמכיל מכשירים המיועדים לפיתוח ושמירה על אלמנטים שונים בכושר הגופני כדוגמת כוח, סיבולת לב-ריאה, גמישות ועוד.

השיקולים לבחירת מכון כושר בירושלים דומים לאלו שרלבנטיים לאזורים אחרים בארץ. ראשית, כדאי לבחור במכון שיהיה נוח להגיע אליו בין אם בתחבורה או ברגל, אחרת במרבית המקרים,  השימוש בו לא יהיה באופן המקסימאלי. במקביל, חובה לברר ששעות וימי הפעילות של המקום מתאימות לכם אף הן, שוב מסיבה דומה.

כאן גם המקום לציין שבעיר רב תרבותית כמו עיר הבירה שהמוסדות השונים בה משרתים אוכלוסיות עם מגוון רחב ומשתנה של צרכים כדאי לבדוק האם אותו מכון כושר בירושלים פועל גם בשבתות והאם ישנם בו זמני פעילות נפרדים לגברים ונשים.

מלבד זאת, שיקול חשוב נוסף בבחירת המקום להתאמן בו הוא כמות המכשירים הקיימת והעומס והמגבלות על השימוש בהם. כאשר אין מספיק מכשירים ומגיעים למקום בשעות הערב עלולים לבזבז זמן יקר על המתנה בעיקר למכשירים המיועדים לפעילות אירובית.

נקודה חשובה אחרת בבחירת מכון כושר בירושלים, היא הדרישה הקיימת בחוק מכוני כושר (רישוי ופיקוח) תשנ”ד-1994 לנוכחות בכל שעות הפעילות של מדריך כושר מוסמך שיכול ללמד ולפקח על המתאמנים. הסיבה לכך היא שאימון לא נכון לא רק שגם עלול להזיק אלא במצבים מסוימים אף לסכן חיים.

בדומה, מומלץ מאד לברר לא רק את עלות עשיית המנוי במכון אלא גם את המדיניות שלו במידת הצורך בהקפאה. חלק מהמקומות מציעים מחירים מוזלים לאוכלוסיות שונות כדוגמת סטודנטים או עובדים במגזרים שונים. כאן גם המקום לציין שחוק מכוני הכושר דורש מהפרט לספק אישור שמצבו הרפואי מאפשר לו להתאמן ואם מדובר בקטין מעל גיל 14 גם אישור של אחד מהוריו.

בחזרה לדף הבית